TAŃCZĄC W ŚWIETLE

zdjęcie archiwalne: z sieci //www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046595/shirley_maclaine_tanczac_w_swietle,225153.html

Drogi Czytelniku,

...odkryłam pisanie - środek, dzięki któremu mogłam subtelniej i pracyzyjniej wyrazić swoje doświadczenia. Pisałam, żeby poznać swoje myśli. Pisałam, żeby zrozumieć swój zawód, podróże, związki a naprawdę swoje życie. Pisanie zaostrzyło mój i tak już nienasycony apetyt na zrozumienie dlaczego i jak wszystkich rzeczy. Lubię myśleć o każdej ze swoich książek jako o swojego rodzaju mapie, na której widać gdzie się znajdowałam i dokąd zmierzam.

Po 23 latach czytam znów Shirleykę :)

zdjecie archiwalne: z sieci //www.express.co.uk/news/showbiz/375185/Shirley-MacLaine-was-a-cold-mother

Bardzo lubię to zdjęcie notka ma dzięki niemu optymistyczną, jak dziś mawiamy, narrację. Wierzę, że jak dowodzi, uważa Martin E. P. Seligman:

"Są dwa rodzaje usmiechu. Pierwszy, zwany uśmiechem Duchenne'a (od nazwiska jego odkrywcy, Guillaume'a Duchenne'a), jest szczery.

image

zdjęcie archiwalne: z sieci //io9.com/5871767/the-quest-for-the-perfect-smile-required-electrocuting-peoples-faces

Podciagasz w górę kaciki ust i marszcze się (jak kurze łapki) skora wokół kacików twoich oczu. Niezwykle trudno jest zapanować dowolnie nad mięśniami oka, których skurcze to powodują - okreżnym i jażmowym. Drugi uśmiech, zwany panamerykańskim (od stewardess reklamujących nieistniejacą juz linię lotniczą),

Po 23 latach czytam znów Shirleykę :)

zdjęcie archiwalne: z sieci //travellistas-diary.blogspot.com/2012_10_01_archive.html

jest nieautentyczny, pozbawiony cech charakterystycznych dla uśmiechu Duchenne'a. Prawdę mówiac, ma chyba bliższy związek z grymasem, który robią przestraszone n9iższe naczelne, niż ze szczęściem.".

PRAWDZIWE SZCZĘŚCIE

zdjęcie archiwalne: z sieci //www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046258/martin_e_p_seligman_prawdziwe_szczescie,152078.html

image

zdjęcie archiwalne: z sieci //www.sklepy24.pl/sklep/aurelus_pl/produkt/psychologia-szczescia-michael-argyle/1397

- Niesforne Dziecię Gutenberga.